13 Haziran 2020, 09:09 tarihinde eklendi

Youtube’da Nasıl Abone Kazanılır?

Youtube’da Nasıl Abone Kazanılır?

Youtube’da Nasıl Abone Kazanılır?

Sizin de bildiğiniz gibi Youtube dünyanın en büyük video izleme platformudur. Tabi bu kadar büyümesinin nedeni de isteyen herkesin istediği videoyu yükleyip ondan para kazanabilmesidir. Bir başka deyişle Youtube’a bir video yüklerseniz onun üzerinden para kazanabilirsiniz. Tabi bunu için bilinmesi gereken birçok şey vardır. Çünkü her yüklenen video ne yazık ki milyonlarca kişi tarafından izlenmez. Aksine birçok kaliteli içerik birkaç bin izleme ile kalmıştır. Peki bunun nedeni nedir? Yani nasıl oluyor da çok saçma ve boş içerikler milyonlarca izleme alırken gerçekten kaliteli ve bilgi verici içerikler hiç izlenmiyor. Bunun birçok cevabı vardır. En büyük etken ise abone sayılarıdır. Örnek vermek gerekirse Barış Özcan çok kaliteli içerikler üreten değerli bir Youtuber’dır. Her videosunun milyonlarca kişi tarafından izlenmesinin nedeni de şüphesiz tanınırlığı ve abone sayısının çok olmasıdır. İnsanlar artık onun kanalına bir video yüklendiğinde çok iyi bir içerikle karşılaşacaklarını bilirler. Bu yüzden hiç tereddüt etmeden açıp izlerler. Bu yüzden Youtube izlenme artırma gibi konularda ilgiliyseniz abone sayınızı artırmanız gerekmektedir. Bin bir emek verip ürettiğiniz kaliteli içerikler ancak bu şekilde izlenecektir. Biz sizin için araştırdık ve Youtube’da nasıl abone kazanılır sorusunun cevabını bu içeriğimizde bir getirdik.    

Başlarken Bilmeniz Gerekenler

Henüz milyonlarca veya yüzbinlerce kişinin takip etmediği bir hesabınız yoksa siz de sıfırdan başlamak zorundasınız. Öncelikle Youtube gibi bir platformda “nasıl abone kazanılır hile” gibi kolay yollara yeltenmeyin. Zira burada bahsettiğimiz platform milyarlarca dolar değerinde olan ve on binlerce kişinin çalıştığı bir yerdir. Onlar bu işin kolay yollarını ve açıklarını zaten detaylı olarak düşünüyorlar. Yani bir yere para verip gerçek olmayan aboneler satın almak, algoritma tarafından fark edilmenize neden olacaktır. Çünkü bu tarz abonelikleri para ile satan kişiler bu aboneleri sadece size değil parayı veren herkese satmaktadır. Eh günümüzde de böyle hileli yollara aşırı talep olduğunu düşünürsek zaten kara listeye yani algoritmanın takibine girmiş hesaplar olduğunu söyleyebiliriz. Peki bunun size geri dönüşü ne olacaktır? Hani ana sayfada ve video izlerken yan tarafta önerilen videolar çıkıyor ya, işte bu tarz aboneleri satın alıp kara listeye girerseniz artık önerilen videolarda yer alamazsınız. Yani algoritma sizi öne çıkarmaz. Böylelikle sadece kanalınızın ismini arayan veya direk kanalınıza giren kişiler videolarınızı izler. Uzak durmanız gereken şeyleri anlattığımıza göre şimdi de Youtube nasıl abone kazanılır konusunu ele alalım.

SEO

Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan ve kullanıcıların yaptıkları aramalara göre video isimlerini ve başlığını oluşturduğumuz bir yöntemdir. Kısaca Youtube’un algoritmasına diyoruz ki; “bak biz burada pubg mobile videosu çektik, açıklamayı ve videonun ismini de ona göre koyduk, sen de pubg mobile izleyen kullanıcılara benim videomu öner”.  Tabi sadece bununlar kısıtlı değil, ilerledikçe uygulamanız gereken diğer seo tekniklerini de öğreneceksiniz. Ayrıca seo her geçen gün güncellenen ve değişin bir şeydir. Çünkü arama motorları sürekli güncellenir. Bu yüzden sürekli Youtube seo eğitimi veren kişileri takip etmelisiniz. Bunları ücretsiz veren birçok kişiyi bulabilirsiniz.

Mükemmel Olmayı Beklemeyin

İlk videonuz o kadar da kaliteli olmayacak. Çünkü kimse doğuştan Youtube videosu hazırlama konusunda bilgi sahibi olarak dünyaya gelmez. Şu an milyonlarca takipçisi olan kanallara bakın, onların bile içeriklerinde bir sürü hatası olur. Bu gayet normaldir. Ve gelişim zaman alan bir olgudur. O yüzden ilk videonuzun aşırı kaliteli ve mükemmel olmasını beklemeyin. Siz bir başlayın, yavaş yavaş kendinizi geliştirerek mükemmelliğe doğru ilerleyeceksiniz.

Aboneliği İsteyin

Videonuzu izleyen insanlardan abone olmalarını istemek yanlış bir şey değildir. Hatta yapılabilecek en doğru hareketlerden birisidir. Çünkü insanlar harekete geçirilmeye ve bazı konularda tetiklenmeye ihtiyaç duyarlar. Bunun için de videonuzun içinde kullanıcılarınızı sıkmadan size destek olmalarını istemek yanlış bir şey değildir. Yeni başlayan bir kanal olduğunuzu ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzu onlara söyleyin. Onlardan videonuzu beğenmelerini ve abone olmalarını isteyin. Bu sayede etkileşiminiz artacak ve her geçen gün daha da büyüyen bir kanal olacaksınız.

Taklit Etmekten Korkmayın

Bir konuyu öğrenmek için yapılabilecek en iyi şey taklittir. Burada size bir kişinin videosunu olduğu gibi kopyalayın ve kendi kanalınıza yükleyin demiyoruz. Tam aksine birisi bir şey yaptı diye sizin yapmamanız gerektiği yanlış bir düşünce olduğunu anlatıyoruz. Örnek vermek gerekirse hikâye anlatıcılığı günümüzün en popüler şeylerinden birisidir. İnsanlar hikâye dinleyerek bir şeyler öğrenmeyi oldukça sevmektedirler. Bu yüzden kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Siz de onların sevebilecekleri tarzda hikayeler anlatarak abone kazanabilirsiniz.

İstikrar

Abone kazanmak konusunda verebileceğimiz son tavsiye ise istikrardır. Bir günde 5 video atıp 3 ay hiç video yüklememek yanlış bir davranıştır. Onun yerine haftada bir video yüklemek kanalınızı inanılmaz derecede geliştirecektir. İnsanlara sizin bu işi ciddiye aldığınızı ve devam edeceğinizi gösterecektir. Haliyle size abone olmaları için onlara güzel bir sebep vermiş olacaksınız. Siz de istikrarlı bir şekilde haftada en az 1 içerik yükleyerek kısa zamanda kanalınızı büyütebilirsiniz. Son olarak bilmek önemli değildir, önemli olan bildiklerini uygulamaya dökmektir. Bu yüzden siz de hemen şu an harekete geçip kendinize harika içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bundan bir yıl sonra dönüp yüzbinlerce kişinin takip ettiği kanalınıza bakınca bugün başladığınız için şükretmiş olacaksınız. Zira Youtube günümüzde yapılabilecek en ucuz ve en çok kazandıran yatırımdır. Bir diğer deyişle bir seneye kalmadan başkasının yanında çalışmak yerine sadece içerik üreterek para kazanabilir, gelirinizi Youtube üzerinden kazanabilirsiniz. Tabi bunun için hemen başlamanız gerekmektedir. Hepinize başarılar

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *