08 Kasım 2019, 01:20 tarihinde eklendi

Youtube 1000 Abone ve 4000 Saat İzlenme Şartı Nasıl Sağlanır?

Youtube 1000 Abone ve 4000 Saat İzlenme Şartı Nasıl Sağlanır?

Youtube 1000 Abone, 4000 Saat Nasıl Tamamlanır?

Daha önce Youtube hesaplarında para kazanma başvurusu için herhangi bir şart istenmezken son zamanlarda Youtube kanallarının artması ile birlikte Youtube hesaplarında para kazanmanın açılabilmesi için 1000 abone ve son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme şartı konulmuştur. 20 Şubat 2018 tarihinde uygulanmaya başlanan bu kural ile birlikte birçok kanalın reklam ortaklıkları durduruldu.

Bu kuralın ortaya çıkmasıyla birlikte yeni bir pazar doğmuş oldu. İnsanlar artık 1000 abone ve 4000 saat şartını tamamladıkları kanalları satışa sürerek para kazanmaya başladı.

Youtube 1000 Abone Nasıl Yapılır?

Google’da aradığınızda birçok abone kasma sitesi bulabilirsiniz. Bunların yanında Facebook’ta da birbirlerinin kanallarına abone olan kişilerin bulunduğu gruplar var. Bu gruplar ve siteler sayesinde herkes 1000 abone şartını çok çabuk bir şekilde tamamlayabiliyor.

Ancak bu tür abone kasma siteleri ya da fake hesaplarla kendi kanalınıza abone olarak abone sayınızı 1000’e getirmenin hesabınız için bir faydası bulunmamakta. Çünkü 1000 abone kasmak kolay olsa da 4000 saat izlenme şartını sağlamak çok zor.

Youtube 4000 Saat İzlenme Nasıl Yapılır?

Youtube, yeni getirdiği kural ile birlikte artık videolarda reklamların yayınlanabilmesi ve Youtube hesabının para kazanmasının açılabilmesi için 1000 abonenin yanında son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme şartı da getirdi.

Bu şart özellikle yeni açılan kanalları epey zorlamakta. 4000 saat izlenme için de kullanılan pek çok yöntem var.

Bunlardan birisi yine abone kasma siteleri gibi Youtube kanalınıza attığınız videoları paylaşıp bunları diğer insanlara izletebildiğiniz bazı siteler ve Facebook gruplarının kullanılması. Ancak 4000 saat yani 240.000 dakika izlenme şartına bu yolla ulaşmak uzun uğraşlar ve oldukça zamana neden olmaktadır.

Bir diğer seçenek ise, yine bu durumu para kazanma fırsatına çevirmiş olan bazı sitelerden 4000 saat izlenme almak. Ancak bu siteler 4000 saat izlenme için oldukça yüksek fiyatlar istemekte. Ve bu sitelerin size 4000 saati ne kadar sürede sağlayabileceği ya da Youtube tarafından bu izlenmelerin kabul edilip edilmeyeceği de belli olmamaktadır.

Son zamanlarda ortaya çıkan Youtube Organik İzlenme Botu ile bu şartı 1-2 gün gibi oldukça kısa bir sürede tamamladıklarını söyleyenler mevcut. Youtube Organik İzlenme Botu’nda kanala yüklenen 10 dakikalık bir video, bot bilgisayarınızda açık olduğu sürece programı kullanan diğer kişiler tarafından izleniyor ve yine siz de açık olduğu sürece diğer kişilerin videolarını izliyorsunuz. Bu şekilde oluşturulan bir havuz sayesinde insanlar birbirlerini yükledikleri videoları otomatik olarak izleyerek kanallarının izlenme süresini arttırabiliyor.

1000 Abone ve 4000 Saat İzlenme Şartını Sağlamış Hazır Kanal Satın Alınmalı Mı?

Bahsettiğimiz gibi 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartı ile birlikte insanlar bu şartları sağladıkları Youtube hesaplarını satışa çıkarmaya ve bu şekilde gelir elde etmeye başladılar. Peki bu şekilde 1000 abone ve 4000 saat izlenmesi tamamlanmış olan bir kanal hazır olarak satın alınmalı mı?

Bunun için öncelikle kanalın organik izlenmeye sahip olup olmadığı kontrol edilmeli. Bot programlar kullanılarak 4000 saat izlenme şartını sağlayan kanalların bir kısmı maalesef Youtube tarafından kabul edilmemektedir.

Bunun yanında kanalın içeriği de önemli, çünkü Youtube bazı içerikler sahip olan kanalları şartları sağlasa bile ortak olarak kabul etmiyor.

Bunların haricinde en önemli olan etken ise sizin kanalı nasıl devam ettireceğiniz. Youtube, 4000 saat izlenmeyi tek bir sefer için istemiyor. Son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme şartının sağlanmış olmasını istiyor. Yani siz 4000 saat izlenme şartını sağlamış bir kanalı satın aldınız. Ancak kanala yüklediğiniz videolar fazla izlenme almadı. Bu durumda satın aldığınız kanalın iş ortaklığının iptal edilme ihtimali var.

Son 12 içerisinde 4000 saat şartını aya bölersek, aylık olarak yaklaşık 334 saat izlenme yapıyor. Yani siz yeni aldığınız kanalınızda aylık 334 saat izlenmeye ulaşmak zorundasınız ki Youtube ile iş ortaklığınız devam etsin ve reklamlar videolarınızda görüntülensin. Kanalı aldıktan sonra 1 yıl içerisinde 4000 saati yani aylık olarak yaklaşık 334 saat izlenme şartını sağlayamazsanız kanalınızın iş ortaklığı sona erdiriliyor. Bu yüzden hazır bir kanal almadan önce, gerçekten özgün ve telifsiz videolara sahip olduğunuza ve bu videoların insanların dikkatini çekebilecek videolar olduğuna emin olmalısınız.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *