01 Mayıs 2020, 06:41 tarihinde eklendi

Whatsapp Şifreleme ve Kilitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp Şifreleme ve Kilitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp Şifrelemek ve Kilitlemek

Genel olarak ekran kilidi kullanmayan ya da kullanmak istemeyenlerin bir sorunu var ki, şüphesiz ki WhatsApp mesajlarının başkasının eline geçmesidir. Elbette ki kendinize göre özel yazışmalarınız olabileceğinden dolayı bazı uygulamalar ile birlikte buna imkân vermeyebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda, Whatsapp şifrelemek ve kilitlemek hakkında bilgiler vereceğiz.

3. Parti Yazılımlar

Arkadaşlarınızdan, aile fertlerinizden bazı yazışmaları gizlemek, onların bu yazışmalarını görmesinin uygun olmasını düşünmüyorsanız, 3. Parti yazılımlar ile whatsapp şifre koymak mümkündür. Andorid cihazlarda yaygın olarak kullanılan bu uygulama, eski adı ile WhatSapp lock ve yeni adı ile birlikte Messenger and chat lock olarak bilinmektedir. Artık bu uygulama ile birlikte şifreleyebilir, kilitleyebilir ve özelinizi koruyabilirsiniz.

Diğer Özellikler

Elbette ki bahsedilen uygulamanın özellikleri sadece bunlar ile sınırlı değil. Gizlilik ayarları, durum değişimi, profil fotoğrafı kullanma gibi pek çok özelliğe de sahiptir. Eğer ki sizler arkadaşlarınız ile güzel dakikalar geçirmek, durumlarınızı onlar ile paylaşmak istiyorsanız, anlık durum iletinizi sürekli değiştirebilirsiniz. Telefonlarınızın seçenek tuşu ile birlikte whatsapp üzerinden durum kısmından anlık olarak değişim yapabilirsiniz.

Profil Fotoğrafı Değiştirmek

Bunların yanı sıra WhatsApp profil fotoğrafı değiştirmek istiyorsanız, uygulamayı açtıktan sonra, seçenekler kısmından ayarlar, daha sonra da profil butonuna tıklayarak, gelen pencerede düzenle kısmından, galeriden ya da direkt olarak kamera ile çekerek, profil resminizi güncelleyebilir, en güzel fotoğraflarınızı Whatsapp profil resmi yapabilirsiniz.

WhatsApp Son Görülme

Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan, mesajlaşma, fotoğraf ve müzik paylaşma uygulaması olan WhatsApp, pek çok farklı özelliğe sahip olmaktadır. Bildiğiniz gibi bu uygulama ile birlikte, gönderilen mesajların ulaşıp ulaşmadığı ikonu mesaj altında yer almaktadır. Bu da karşına mesajın iletilip iletilmediğini, görülüp görülmediğini ve okunup okunmadığı konusunda sizlere bilgiler sunmaktadır. Bunun yanı sıra, WhatsApp uygulamasına en son ne zaman girdiğinizi gösteren bir tarihte bulunmaktadır. Bu da WhatsApp son görülme olarak tanımlanırken, bu tarih ve saat, rehberinizde yer alan kişiler ve sizleri rehbere ekleyen kişiler tarafından görülebilmektedir. Eğer ki bu özelliğini pasif hale getirmek istiyorsanız, çok kolay bir yöntem ile bu mümkün olmaktadır.

Gizlilik Ayarları

Son görülme ayarları, whatsapp gizlilik ayarları kapsamında değiştirilebilmektedir. Bu ayarı değiştirebilmek için, whatsapp seçenekleri arasında bulunan ayarlar ve ayarlardan sonra gizlilik kısmına girmeniz gerekmektedir. Gizlilik kısmına girdikten sonra, son görülme yazan yerde, herkes yazıyor ise, yani sizlerin numarasını rehberine ya da whatsapp listesine ekleyen herkes en son ne zaman bu uygulamaya girdiğinizi görebilir. Eğer ki sadece kişilerinizin görmesini istiyorsanız bunu kişilerim olarak değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hiç kimsenin, sizin bu uygulamayı ne zaman kullandığınızı görmesini istemiyorsanız, hiç kimse olarak ayarlayabilirsiniz. Böylelikle artık hiç kimse sizin hangi saatte çevrim içi olduğunuzu göremeyecektir.

Diğer özellikler

Bahsedilen WhatsApp özellikleri dışında farklı bilgilere ulaşabilmek için, diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *