28 Temmuz 2020, 05:49 tarihinde eklendi

Türkiye'deki Paranormal Olayların Yaşandığı Yerler

Türkiye'deki Paranormal Olayların Yaşandığı Yerler

TÜRKİYE’DEKİ PARANORMAL OLAYLARIN YAŞANDIĞI YERLER

Ülkemizde yaşanan çeşitli paranormal olayların gerçekleştiği yerler şunlardır:

  • 129 Nolu Apartman

Üniversite öğrencisi iki genç 129 nolu apartmanda yaşamış. Bu iki genç evde şeytan ve cin çağırma ayinleri yaparlarmış. Bir gece yine bu ayin sırasında iki gencin cansız bedeni bulunur. Olayın yaşandığı gece bina sakinlerinin söylediğine göre binada depreme benzer bir sallanma olmuştur. Evlerdeki bazı eşyaların yerlere düştüğü ve çatlayıp kırıldığı görülmüştür. Bu olaylardan sonra binadaki bütün daireler boşaltılır. Boşalan binaya muskalar asılır. Yıllar geçtikten sonra iki genç binaya girmeye karar verir. İçeri giren gençler binanın içinde oldukça pis bir kokunun olduğunu ve bazı camların kendiliğinden kırıldığını söylemiştir. Binanın çevresindeki evlerden de bina çevresinde açıklanamayan bazı varlıkların olduğu ve kapıların sabaha karşı kendiliğinden açılıp kapandığı söylenmiştir.

  • Davutlu Köyü

Davutlu köyündeki halk hava karardıktan sonra köyde bazı varlıkları gördüklerini söylemişlerdir. Varlıkların görülmesinden sonra köy halkı büyük bir korku yaşar ve hava karardıktan sonra evlerinden çıkmazlar. Bu varlıkların ne olduğu tam bilinmemektedir. Olay duyulduktan sonra bir gazeteci araştırma yapmak için köye gelir. Köy halkı ile röportaj yapar. Herkesten aynı cevabı alır herkes paranormal varlıkları veya cinleri gördüğünü söyler. Köyde 11 gün kalan gazeteci hiçbir varlığa tanıklık etmez. Köyden ayrılma kararı alan gazeteci elindeki kamerayı bir çocuğa verir ve paranormal bir varlıkla karşılaşırsa bunu çekmesini ister. Bir kaç gün sonra polis gazeteciyi gözaltına alır. Bunun sebebi köyde bulunan birkaç ailenin doğranarak öldürülmesidir. Kamerayı verdiği çocukta öldürülen kişiler arasındadır. Yapılan araştırmalar sonrasında gazetecinin masum olduğu anlaşılır ve serbest bırakılır. Bir zaman sonra gazetecinin kıyafetleri ve not defteri ormanda bulunur. O günden sonra da bir daha kendisinden haber alınamaz. Yıllar sonra gazeteciyi sorgulayan poliste intihar eder. Bütün bu olayların birbiri ile bağlantısı olduğu ve bunun sebebini de paranormal varlıklar olduğuna inanılır.

  • Issız Cuma Mezarlığı

Çanakkale de iki köyün arasında yere alan bir mezarlıktır. Söylentiye göre bu mezarlığa bir anne ve bebeği gömülür. Kadın doğumdan hemen sonra ölür  ve bu mezarlığa gömülür. Annesinin ölümünün ardında da 20 gün gibi bir sürede bebeği ölür. Aynı mezarlığa gömülseler de birbirlerinden ayrı yerlerde yatarlar. Bir zaman sonra aileleri mezarlığa ziyarete gider. Gördükleri karşısında hem korkar hem de şaşırırlar. Anne ve bebeğinin ayrı yerlerde olması gereken mezarları birleşmiştir. Yeni bir düzenleme ile mezarlar tekrardan düzenlenir ama sonuç değişmez. Mezarlar her seferinde yan yana gelmektedir. Bu duruma artık müdahale etmek istemeyen aile mezarları rahat bırakmıştır. Issız Cuma Mezarlığı birkaç korku filmine de ilham vermişti.

  • Büyülü Köy

Sakarya da bulunan bir köydür. 1921 yılında bu köyde yaşayan insanlar geceleri sürekli çığlık sesi duymaya başlamış. Çığlık sesinin duyulması ardından köydeki hayvanlar sebepsiz yere hastalanıp ölmeye başlamış. Yetkililerle olaya çözüm bulmaya çalışan köylüler bundan bir sonuç elde edemez. Bunun üzerine köyde bulunan herkes birbirini suçlamaya ve kavga etmeye başlar. Olaylar bununla da bitmez ve hayvanların ölmesinin ardından köydeki toprağın verimi de düşer. Köy halkı ne hayvancılık ne de tarım yapamamaya başlamış. Bir rivayete göre köydeki camiye imam olarak gelen bir adam bir süre sonra konuşma yetisini kaybederek köyden ayrılmıştır. Köydeki hamile kadınlar çocukları kaybetmeye düşük yapmaya başlar küçük çocuklar kaybolur. Kaybolan 5 yaşındaki bir çocuk günlerce aranmasına rağmen bulunamaz. Bir gece yarısı kendiliğinden çıkıp gelir. Çocuğun gözleri kör olmuş saçları kazınmış ve ana dili gibi Latince konuşmaya başlamıştır. Bunun normal bir şey olmadığını anlayan köy halkı bu duruma sebep olan şeyin cinler ya da ruhlar olduğunu düşünür.

  • Cemil Molla Köşkü

Mahmut Cemil Efendi tarafından yaptırılmıştır. Yıllarca restore edilemeyen bu köşkün lanetli olduğu ortaya atılmıştır. Çünkü restore etmek için gelen her işçi birkaç gün sonra kaçarak gitmektedir. Cemil Molla’ nın ölümünün ardından ev borçlardan dolayı bir aileye satılır. Köşke yerleşen aile bir türlü mutlu olamaz. Ailenin başına birbirinden korkunç olaylar gelmeye başlar. Evin oğlu bir trafik kazasında feci bir şekilde hayatını kaybeder. Bunun ardından da baba evde hiçbir sebep yokken hayatını kaybeder. Olayların ardından aileden geri kalanlar bu köşkün kötü şans getirdiğini düşünerek evden ayrılır ve yıllarca bahçede bulunan küçük bir evde kalır. O günden sonra ev hep boş kalmıştır. Evi satın almak için gelenler hikayeyi duyduktan sonra bu fikirden vazgeçmiştir. 2000 yıllarına kadar ev boş kalmıştır. 2000 yılında bir müteahhitlik işiyle uğraşan bir aile bu evi satın almıştır. Köşkte yaşamaya karar veren ailenin başına bir çok olay gelir. Ölüm hastalık gibi bir çok olumsuz durum peşlerini bırakmaz.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *