25 Nisan 2020, 09:39 tarihinde eklendi

Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Resim Boyutu Küçültme Siteleri

Bir web sitesi yönetiyorsanız, yavaş çalışma nedenlerinden bir tanesi büyük boyutlarda resim yüklenmesidir. İnternet sitesine ziyaretçi kazandırmak ve görsel güzellik katmak isteyen site yöneticileri internet sitenin çeşitli yerlerine küçük simge ya da resimler yüklemek ister. resimlerin boyutlarını küçültme sitelerini kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Web tasarım işiyle uğraşan bir kişi, yapacağı işlemler sonrasında resmin kalitesinin bozulmamasını ister. Çözünürlüğü bozuk olan fotoğrafları barındıran bir siteye gelen ziyaretçi memnun kalmaz. Bu durum ziyaretçi kaybına da neden olabilir. Bilgisayarınıza program yüklemeden, resim boyutu küçültme sitelerini kullanarak resimlerin boyutlarını çözünürlüğü bozulmadan küçültebilirsiniz.

imagecompressor.com/tr

Büyük boyutlardaki resimleri yüksek kalitede küçültmeyi başaran resim küçültme sitelerinden bir tanesi, Optimizilla’dır. Türkçe web sitesi bulunuyor. JPEG ve PNG uzantılı resimleri destekliyor. Yapacağınız bir işlemde en fazla 20 fotoğraf yükleyerek küçültme işlemi yapabilirsiniz. Toplu fotoğraf küçültme işlemlerinde, al tarafta yer alan bölümde resimlerin ön izlemesini görebilirsiniz.

www.jpeg-optimizer.com

Resimleri küçültme ve sıkıştırma işlemlerini yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunmuyor. Sadece JPEG uzantılı resimleri küçültebilirsiniz.

www.imagerecycle.com

JPEG, PNG, GIF ve PDF uzantılı resimleri desteklemektedir. Türkçe dil desteği sayesinde kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Resimleri sürekle bırak yöntemiyle yükledikten sonra küçültme işlemi gerçekleşir. Download butonuna basarak resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

www.kraken.io/web-interface

Toplu resim yükleyerek küçültme işlemini yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunmuyor. 1 MB boyutunda fotoğraf yüklenmesine izin veren site, işlem yaptığınız resimleri 12 saat içinde indirmenizi istiyor. Sitenin ücretli sürümünü kullanmak için aylık 5 $ ile 79 $ arasında ücret ödemeniz gerekiyor. Aylık paketleri incelemek için www.kraken.io/pricing adresini ziyaret edebilirsiniz.

Resim küçültme işlemini yapmak için,

Önce resmi yükleyin.

Optimizasyon modunu seçin.

Resmi yeniden boyutlandırın.

İşlemlerin ardından resimleri Google Drive ve Dropbox’a aktarabilirsiniz.

www.compressnow.com

JPEG, PNG, GIF uzantılı resimleri desteklemektedir. Türkçe dil desteği bulunmuyor. Tek seferde 10 resim yükleyerek, küçültme işlemini yapabilirsiniz. % kaç sıkıştırma işlemi yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Küçültme işleminin ardından resimleri tek tek veya .zip halinde indirebilirsiniz

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *