10 Mayıs 2020, 07:07 tarihinde eklendi

İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

İZLENMESİ GEREKEN AKSİYON FİLMLERİ

İzlenmesi gereken aksiyon filmleri önerileri sayesinde boş zamanlarınızı verimli ve eğlenceli bir hale getirebileceksiniz. Ailecek, sevgiliyle ya da arkadaşlarla izlenebilecek olan bu filmlerle birlikte boş vakitleri doldurmanız son derece mümkün olacaktır.

AKSİYON FİLMLERİ

96 SAAT (2008):

Liam Neeson’un başrolünü oynadığı 96 Saat filminde kızı kaçırılan Bryan’ın başından geçen aksiyon dolu anlar anlatılmaktadır. Bryan’ın kızı Paris’e tatile gider ancak kadın kaçırmak konusunda uzman olan bir çete tarafından kaçırılır ve Bryan kızının kaçırıldığını telefonla öğrenir. Kızını kurtarmak için Paris’e giden Bryan’ın kızını kurtarmak için sadece 96 saat süresi vardır. Ancak kimsenin bilmediği bir şey vardır. Bryan eskiden bir ajandır.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ:

İzlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında en başlarda bulunan Yüzüklerin Efendisi; ölümlerin ve savaşlara neden olan yüzüğün yok edilmesi üzerine kurulmuş bir filmdir. Yüzük yalnızca Mordor’da yok edilebileceği için yüzüğü oraya götürmeye çalışan insanların ve savaşçıların maceralarını anlatır.

MR. & MRS. SMİTH (2005):

Başrollerinde Angelina Jolie ile Brad Pitt’in bulunduğu filmde; gayet normal bir çift olarak hayatlarına devam eden John ve Jane Smith birbirlerinden habersiz çok tehlikeli iki kiralık katildirler. Birbirlerinin rakipleri olan iki farklı kurum için çalışmaktadırlar. Bay ve Bayan Smith rakip kurumlar tarafından birbirlerini öldürmek için kiralandıklarında eğlence başlar. Yeteneklerini kullanırlarken evlilikleri de büyük bir sınava girecektir. Macera ve heyecan dolu konusuyla izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasındadır.

INCEPTION (BAŞLANGIÇ) (2010):

Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun bulunduğu film izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasındadır. Dom yetenekli bir hırsızdır. En değerli yeteneği ise rüyalardan gizli ve çok önemli sırları çalmaktır. Dom’un bu inanılmaz yeteneği onu casuslar tarafından aranan ender kişilerden biri haline getirmiştir. Ama bu akılalmaz güç onun tüm hayatına malolmuş ve sevdiği her şeyi kaybetmesine yol açmıştır. Her seferinden farklı olarak bu sefer istenilen şey bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Ancak her şey göründüğü gibi ilerlemez ve bu durumda gelebilecek düşmanı görebilecek tek kişi ise Dom Cobb’tur.

TRUVA (2004):

Başrolünde Brad Pitt’in bulunduğu Truva filminde Bronz Çağı’nın sonlarına doğru iki millet bir savaşa girer. Truva Prensi Paris’in Isparta Prensesi Helen’i kocasını terk etmesi ve onunla birlikte Truva ya gelmesi için ikna eder. Helen’in kocası Menelaus’un karısını Truvalıların ele geçirdiğini öğrenmesi ile kardeşi Agamemnon ile 50000 Yunan askerinin bulunduğu 1000 gemiyle Truvalılara savaş açmasını anlatır. Ancak Truvalılar karşısında durmak da zor olacaktır. Çünkü Truvalılar asla yenilmeyenler olarak bilinmektedirler. Tarihi ve macera dolu konusu ile izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasındadır.

TETİKÇİ (2007):

Bir dönemin en iyi ve ün salmış nişancılarından olan Mark, işi bırakmış olmasına rağmen günün birinde önemli bir görev için teklif alır. Teklifi kabul ettikten bir süre sonra aslında kabul ettiği görevin sandığı gibi bir şey olmadığını ve asıl amacın Amerikan Başkanına suikast düzenlemek olduğunu fark eder. Tüm bunları anladığında artık asıl amacı tamamen değişmiştir. Bu olayın altında yatanları ve yapılacak komploları anlayıp Amerikan Başkanını koruyacaktır.

TAŞIYICI ( 2002):

Frank eskiden özel operasyon biriminde önemli bir rol üstlenen biridir. Ancak artık paralı ve istediği işi yapan bir askerdir. Frank’ın önemli bazı kuralları vardır. Bu önemli üç kural; anlaşmanın bozulması, taşıdığı paketin içinde ne olduğunu öğrenmesi ve kim için çalıştığının sorgulanması. Bu üç altın kuralın uygulanmamasından hiç hoşlanmamaktadır. Yine bir paket taşıyacaktır ancak bu sefer ki paket hiç de beklendiği gibi olmayacaktır. İzlenmesi gereken aksiyon filmleri listenizde bulunması gereken bir filmdir.

LUCY (2014) :

Başrolünde Scarlett Johansson’un bulunduğu filmde; Tayvan’ın başkenti Taipe suça batmıştır. Uyuşturucu ve sokak çeteleri, mafyaları tarafından yürütülen şehirde ticaret ise uyuşturucu ağları üzerinden yürütülür. Lucy, eğlenmeyi seven genç bir kadındır. Gittiği barda tanıştığı Richard yüzünden bir anda kendisini en azılı suç şebekelerinden birine düşmüş halde bulur. Vücuduna uyuşturucu yerleştirilip kurye olarak görev alan Lucy’nin vücuduna yeni bir tür olan sentetik uyuşturucunun karışması nedeniyle artık işler karışmaya başlar. Kanına nüfuz eden bu uyuşturucu beklenmedik şekilde Lucy’e olağanüstü güçler kazanadırmıştır. Bu beklenmedik durum sayesinde Lucy artık acıları hissetmeyen, telekinezi ve akıl okuma yeteneğine sahip bir kadına dönüşmüştür.  İnanılmaz konusu ile izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında yer almaktadır.

NEXT (2007):

Başrollerinde Nicolas Cage’in yer aldığı filmde Cris adında bir adam kimsede olmayan özel bir güce sahiptir.  Bu yeteneği sayesinde dakikalar sonra gerçekleşecek olayları önceden fark edebilir. Devlet ise bunun farkına varır ve Cris’i kendi işleri için kullanmak isterler. Cris ise bunu istemez ve kaçarak Las Vegas’a gider. Artık orada bir illüzyonisttir. Ancak bir gün beklenmedik bir anda Cris FBI tarafından deşifre edilir ve Cris artık iki düşman arasında sıkışıp kalmıştır.

HÜCRE 211 (2009):

Juan artık bir gardiyan olmak üzeredir. İşe erken geldiği bir gün iki meslektaşı ona hücreleri ve hapishaneyi gezdirirken tavandan düşen bir parça Juan’ın kafasına gelir ve bayılır. Meslektaşları ise onu ayılması için boş bir hücre olan 211 numaralı hücreye götürüp yatırırlar. Juan’ın baygınlık geçirdiği anlarda hapishanede bir ayaklanma çıkar ve Juan uyandığında hayatta kalmak için bir mahkûm rolü yapmak zorunda kalmıştır.

KAÇIŞ PLANI (2011):

John ve Lara mutlu evlilikleri ve oğulları bulunan bir çifttir. Her şey yolunda giderken Lara’nın bir cinayet soruşturması nedeniyle tutuklanmasıyla her şey birdenbire değişir. Lara artık hapishanededir. Ne kadar uğraşsa da suçsuzluğunu kanıtlayamaz ancak eşi John onun suçsuz olduğuna tüm kalbiyle inanır. 3 yıl geçer ve bu süreçte John oğullarıyla tek başına ilgilenir. Bu sürecin sonuçta Lara’nın suçlu olduğuna karar verilir ve Lara artık intiharın eşiğine gelmiştir. Eşi John ise yapabileceği son şeyi yapmak için çoktan hazırdır. Lara’yı hapishaneden kaçırmak… Heyecanı ve aksiyonu son ana kadar hissedeceğiniz bu filmde izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında yerini aldı.

GÖREVİMİZ TEHLİKE (1996):

Başrollerinde Tom Cruise ve Jean Reno’nun bulunduğu Görevimiz Tehlike; izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasındadır. Gizli bir servisin lideri olan Ethan, gerçekleştirdikleri bir operasyonun sonucu bir ihanetle biter. Ve kaçmaktan başka çaresi kalmamıştır. Ancak bunu yapan kişiyi bulması ve planı ortaya çıkarması için yüksek güvenlikli bilgisayar sistemine girmelidir. Ethan ve arkadaşları inanılmaz maceranın içine atılacaklardır.

ÖLÜM EMRİ (2007):

Nick Hume kendi halinde sakin ve duyarlı biriyken oğlunun silahlı soygun sırasında gözünün önünde öldürülmesi ile akıl almaz bir değişime uğrar. Oğlunun ölümüne sebep olan kişileri ve bağlantılı olabileceği herkesi öldürmek için gözünü adeta bir hırs bürümüştür. Macera ve heyecan dolu konusuyla izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında yerini almıştır.

ARINMA GECESİ: ANARŞİ (2014)

Yılda sadece bir gün tüm suçların serbest olduğu Amerika’da hayatta kalmak için yüksek güvenlik önlemleri alınmış evler bile güvenli değildir. Herkes kendini korumalı ve arınmak için sokağa çıkmış insanlar dışında 24 saat boyunca güvenli yerlerde kalmak zorundadırlar. Arınma gecesi filminin Anarşi bölümünde arınma gecesi öncesi güvenlikli evlerine dönmeye çalışan ailenin akıl almaz macerası anlatıyor. Bu film kesinlikle macera severler tarafından izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasındadır.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *