08 Kasım 2019, 01:20 tarihinde eklendi

İnstagram Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

İnstagram Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

İnstagram Organik Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisidir. Bu kadar çok kullanan olduğu için de İnstagram’a olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Yeni başlayan herkes İnstagram’daki takipçi sayısını arttırmak ister. İnstagram takipçi arttırmak için birçok insan çeşitli takipçi arttırma sitelerinden para karşılığı takipçi satın alıyor. Ancak para karşılığı takipçi sağlayan sitelerin hiçbiri sağladıkları takipçi sayısı için bir garanti vermiyor. Yani 500 takipçi satın aldığınızda 2 gün sonra takipçi sayınız 100’e düşerse bunun telafi edilmesini isteyemiyorsunuz. Buna ek olarak tabiî ki gönderilen takipçilerin bot hesaplar olma ihtimali de oldukça yüksektir. Para karşılığı alınan takipçiler hem aktif olmayan hem de büyük bir kısmı bot olan hesaplardan olacağı için para karşılığı takipçi satın alınması önerilmemektedir.

İnstagram Takipçi Sayısını Organik Arttırma Yolları Nelerdir?

İnstagram’da takipçi sayınızı organik olarak arttırmanız ve organik takipçilere sahip olmanız, hesabınızın hitini yükseltmek için oldukça önemlidir.

İnstagram hesabınıza takipçi çekmek için öncelikle düzenli içerik üreten bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Yani düzenli olarak gönderiler, hikayeler paylaştığınız bir sayfanın olması oldukça önemlidir.

Gönderilerinizde kullandığınız hashtagler oldukça önemlidir. Gönderilerinizde, gönderinize uygun en popüler hastagleri kullanmanız gönderinizin keşfette çıkmasında büyük rol oynamaktadır.

Takipçilerinizle iletişim içinde olmanız da takipçi sayınızı arttırmanız için oldukça önemlidir. Takipçilerinize samimi ve içten bir şekilde iletişim kurmanız, takipçilerinizden ilgi görmenizi sağlar. Bu şekilde samimim ve içten bir dil kullanan sayfaların takipçileri ile daha yüksek etkileşime sahip olduğu görülmektedir. Unutmayın, takipçilerinizin beğeni ve yorumları sayesinde gönderileriniz Keşfet kısmında çıkmaya başlayacaktır. Bu şekilde keşfet kısmından paylaşımınızı görüp beğenen birçok insanı da hesabınıza çekmiş olacaksınız.

Açmış olduğunuz hesapları, kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak özellikle hesabı ilk açtığınız zaman takipçi sayınızı arttırmanız için oldukça faydalıdır. İnsanların hesabınızı takip etme olasılığı, takipçi sayınız ile doğru orantılıdır. Hesabınızı ilk açtığınızda sosyal medya hesaplarından İnstagram hesabınızı paylaşmanız başlangıçtaki takipçi sayınızın artması için etkili bir yoldur.

Hesaplarınızda yapacağınız paylaşımların zamanı da oldukça önemlidir. İnsanların internette daha fazla vakit geçirdikleri saatlerde paylaşım yapmanız, gönderilerinizin aldığı etkileşimi önemli ölçüde arttıracaktır.

Paylaşımlarınızda yer etiketi kullanmanız da gönderilerinizin keşfet kısmında çıkması için oldukça önemlidir. İnstagram’ın yer etiketine sahip olan gönderileri keşfet kısmında daha fazla gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bu yüzden yapacağınz paylaşımlara mutlaka bir yer etiketi ekleyin.

Eğer fotoğraf paylaşan bir hesaba sahipseniz, paylaştığınız fotoğraflar için göze hitap eden filtreler kullanmanız da gönderilerinizin beğenisini dolayısıyla etkileşimini arttıracaktır. Fotoğraflarda arka planın parlak ve açık renkli olması da fotoğrafınızın daha fazla dikkat çekmesini sağlayacaktır.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *