09 Aralık 2019, 19:01 tarihinde eklendi

HP Neverstop Laser 1200a Lazer Yazıcı Özellikleri

HP Neverstop Laser 1200a Lazer Yazıcı Özellikleri

HP Neverstop Laser 1200a Lazer Yazıcı

Hp Neverstop 1200a lazer yazıcı dünyanın ilk toner doldurulabilir,tanklı lazer yazıcısı olma özelliği taşımaktadır. Hp'nin üretmiş olduğu diğer lazer yazıcılar olan Laser 1000a, Laser 1000w, Laser 1200w modelleri de aynı şekilde doldurulabilir tanklı lazer yazıcılardır. Bu modellerin her birinin kendine has özellikleri mevcuttur.

 Hp Neverstop 1200a Teknik Özellikleri 

İşlevler Baskı, tarama, kopyalama
Baskı Teknolojisi Lazer
Baskı Hızı Dakikada 20 sayfa
İlk Sayfa Çıkış Hızı 7,6 sn (siyah, A4, hazır)
Baskı Çözünürlüğü 600x600 x 2 dpi (siyah)
Aylık Baskı Kapasitesi 20 bin sayfaya kadar A4
Çıktı Kapasitesi 100 yaprak
Bellek/İşlemci 64 MB/500MHz
Kontrol Paneli 2 satırlı LCD
Bağlantı USB
Boyutlar 380 x 293 x 287 mm
Ağırlık 8,71 kg.
Puanı                             ✮✮✮✮✮

 

Kompakt ve Sade Tasarım

Hp Neverstop 1200a boyut olarak oldukça küçük olması sebebiyle ofis ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir yazıcı olarak öne çıkıyor. Sade bir tasarma sahip olan Hp Neverstop 1200a, üzerinde bulunnan lcd ekran ve fonksiyon tuşları ile yazdırma, tarama, fotokopi gibi işlemleri kolay bir şekilde yapabilmemizi sağlıyor. Ürünün kurulumu da oldukça kolay, kutusundan çıkarıp direkt olarak fişe takarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Herhangi bir yükleme gerektirmemektedir. Hp Neverstop 1200a, açılır açılmaz kullanıma hazır bir hale geliyor. Yani ısınma süresine ihtiyaç duymuyor.

Ön tarafında bulunan kağıt tepsisi 150 yapraklık kapasiteye sahip. Tepsi üzerinde bulunan koruma kapağı ile de tepsideki kağıtların zarar görmesi engellenmektedir.

Yazıcının üst kısmında bulunan tarama kısmının da kullanımı oldukça kolay. Özellikle bazı yazıcılarda sorun haline gelen kimlik fotokopisi çekme işlemleri de Hp Neverstop 1200a'nın fotokopi çekimi sırasında sizi yönlendirmesi nedeni ile sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Tarama bölmesinin hemen altında da 100 yaprak kapasiteye sahip çıkış bölmesi bulunmaktadır. 

Hp Neverstop 1200a Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Hp Neverstop 1200a, toner tanklı bir yazıcı olduğu için toner dolumu da oldukça basit ve zahmetsiz. Yazıcının sağ tarafında toner tankı gösterge alanı bulunuyor. Toner tankı tam dolu halinde 5000 sayfa çıktı verebiliyor. Toner tankı gösterde alanında 2 çizgi bulunuyor ve bu çizgilerin her biri 2500 sayfa anlamına geliyor. Yani 2500 sayfa çıktı aldığınız zaman, göstergedeki 2 çizgiden birinin ışığı sönüyor bu da tonerin yarısının kullanıldığı anlamına geliyor. Toner tankı göstergesinde bulunan 2 çizginin de ışığının sönmesi tonerin bittiği anlamına geliyor. 

Toner dolumu, toner dolum kiti ile oldukça basit bir şekilde yapılıyor. Görünümü itibari ile hava pompalarını andıran dolum kiti sayesinde, kolaylıkla ve kirlenme olmadan zahmetsizce toner dolumu yapılabilir. Toner dolumu yapmak için yazıcının üst kapağını açıp, toner tankı göstergesinin üst kısmında bulunan toner dolum yerine toner dolum kitinin takmanız yeterli. Toner dolumu kitini taktıktan sonra üst kısmından bastırarak toner dolumuna oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Toner dolum kiti, tek kullanımlık ve 2500 sayfalık bir kapasiteye sahip. Yani toner tankını sıfırdan, tam olarak doldurmak istiyorsanız 2 adet toner dolum kiti almanız gerekiyor.

Hp Neverstop 1200a kutusundan toner tankı dolu bir şekilde yani 5000 sayfa çıktı almaya hazır bir şekilde çıkıyor. Hp Neverstop 1200a lazer yazıcının tamburu, 20 bin sayfa çıktı alma ömrüne sahiptir. Diğer başlangıç seviye yazıcıların tamburlarının 5000 sayfa çıktı alma ömrüne sahip olduğu düşünülünce, Hp Neverstop 1200a bu özelliği ile de rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Ayrıca satın alınan yeni tambur da toner tankı tam dolu olarak geliyor. Yani tambur değişimi yaptığınız zaman toner tankınızı da tam olarak doldurmuş oluyorsunuz.

Hp Neverstop 1200a Lazer Yazıcı hakkında sizin için internetten edindiğimiz kullanıcı yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hp Neverstop 1200a Lazer Yazıcı Kullanıcı Yorumları

Максим   -  Yorumu yayınlayan eldorado.ru      12 Ağustos 2019 Pazartesi     ✮✮✮✮✮

Bu yazıcıyı yakın zamanda satın aldım. Sonunda, uyumlu kartuşları aramanıza gerek olmayan ya da yeniden doldurmak için özel bir merkeze başvurmanıza gerek olmayan bir model bulduk. Karşılaştığım en iyi model. Baskı kalitesi mükemmel. Kurulum ve bağlantı konusunda hiçbir zorluk yaşamadım. Ayrıca, kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği de oldukça iyi. Uzun zamandır kullanıyorum ve sorun yaşamadım.

Олеся  -   Yorumu yayınlayan eldorado.ru      30 Eylül 2019 Pazartesi     ✮✮✮✮✮

Kullanım için ideal bir yazıcı. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve genel olarak memnunum. Baskı kalitesi ve kullanılan mürekkep iyi. Üniversiteye başladıktan sonra ödevler, deneme yazıları, raporlar gibi ihtiyaçlarım için yazıcı almam gerekti. Baskı hızı da oldukça iyi.

İsimsiz  -  Yorumu yayınlayan hpshopping.in      24 Ekim 2019 Perşembe     

Gördüğüm en kötü yazıcı.Yedek parçaları çok pahalı. Sürekli kağıt sıkıştırıyor. Kullanmaya başladıktan bir süre sonra toner sızıntısı olmaya başladı ve sürekli hata veriyor. HP'nin teknik servisine şikayetimi ilettikten yaklaşık 1 hafta sonra dönüş yapabildiler. Satın alıp paranızı boşa harcamayın.

Кристина46  -   Yorumu yayınlayan eldorado.ru     24 Eylül 2019 Salı      ✮✮✮✮✮

Dakikada 20 sayfa baskı hızı standart kullanım için oldukça yeterli. Kartuş doldurma işlemi oldukça kolay. Hatta yazıcı çalışırken bile dolum yapabilirsiniz. Ayrıca enerji ve maliyet açısından oldukça tasarruflu.

Константин  -   Yorumu yayınlayan eldorado.ru     18 Eylül 2019 Çarşamba     ✮✮✮✮✮

Artıları

1- Baskı kalitesi yüksek (denemek için siyah bir resim basıldı, dolgusu oldukça yoğun)

2- Sorunsuz çalışma sistemine sahip.

3- Basım hızı oldukça iyi. Dakikada 20 sayfa.

4- Taradığınız verileri e-posta olarak gönderebilirsiniz.

5- Toneri doldurmanız oldukça kolay.

Eksileri

1- Hp Smart uygulamasına yazdırmak için göndereceğiniz dosyanın ölçeklendirmesini otomatik yapmıyor. El ile ayarlamanız gerekli

Genel olarak ofis için oldukça yeterli, ev için daha düşük özellikli yazıcılar tercih edilebilir.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *