09 Aralık 2019, 19:01 tarihinde eklendi

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Özellikleri

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Özellikleri

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı 

Epson L1455, kolay kullanımı ve performansı ile beğenilen yazıcılardan birisidir. Epson L1455 mürekkep püskürtmeli yazıcı, hızı kadar baskı kalitesi ile de ön plana çıkıyor. Ofis kullanımı için oldukça uygun yazıcı çok fonksiyonlu ve mürekkep püskürtmeli yazıcı arayanlar için tercih edilebilir bir modeldir.

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Özellikleri

Teknoloji Mürekkep Püskürtmeli
LCD Ekran Var
Maks. Baskı Hızı 32 s/dk (siyah), 20 s/dk (renkli)
Baskı Hızı 18 s/dk (siyah), 10 s/dk (renkli)
Baskı Kalitesi 4800 x 1200
Tarama Kalitesi 1200 x 2400
Kağıt Tepsisi Kapasitesi 250 sayfa
Bağlantılar USB, Ethernet, WiFi, Wi-Fi Direct
Boyutlar 795? x 640 x 560 mm
Ağırlık 23.16 kg
Puanı                                ✮✮✮✮

 

Büyük bir kutu içerisinde gelen Epson L1455, evler için kullanıma çok da uygun değil. Daha çok ofis kullanımı için uygun bir yazıcıdır diyebiliriz. 23 kilogram ağırlığa ve büyük hatlara sahip olan Epson L1455, masa üzerinde kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Epson L1455, düşük maliyetli baskı, tarama ve kopyalama özelliklerine sahip bir yazıcıdır. Mürekkep püskürtmeli olan ve mürekkep tankına sahip olan Epson L1455'in kutu içeriğine iki adet standart mürekkep seti de dahildir. Ayrıca Epson L1455, Wifi desteğine de sahip bir yazıcıdır.

Çift taraflı olarak A3 ve A4 baskı yapabilen Epson L1455, kutu içeriğinden çıkan mürekkep ile yaklaşık 10 bin 500 sayfaya kadar baskı yapabilir. Dakikalık baskı hızı 18 sayfa olan Epson L1455'in hızı, renkli baskıda 10 sayfaya düşüyor. Yazıcının sahip olduğu maksimum baskı hızı ise yaklaşık olarak 32 sayfa. Bu şekilde kullanımda renkli baskılarda da yaklaşık 20 sayfa çıktı almak mümkün.

4800x1200 baskı çözünürlüğü ve 1200x2400 tarama çözünürlüğüne sahip olan Epson L1455, kopyalama ve faks özellikleri de sunmaktadır. Ayrıca, fotoğraf baskı özelliğine de sahiptir.

Epson 1455'in kağıt tepsisi kapasitesi 250 sayfadır. Otomatik belge besleyicisi 35 sayfa kapasiteye sahip olan Epson L1455'in çıkış tepsisi kapasitesi de 125 sayfa.

Mürekkep tankları yan bölmede yer aldığı için, mürekkep seviyesi takibi ve mürekkep dolumu açısından kullanıcıya büyük kolaylıklar sunuyor. Wifi özelliğine sahip olan Epson L1455, kullanıcıya kablosuz bağlantı imkanı da sunuyor. 

Epson iPrint isimli mobil uygulaması sayesinde, Epson L1455 yazıcınıza mobil cihazlardan Wifi özelliğini kullanarak çıktı gönderebilirsiniz. Ancak kullanıcı yorumlarında iPrint uygulamasının yetersiz olduğu ve geliştirilmesi gerektiği oldukça fazla kişi tarafından belirtilmiş.

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı hakkında sizin için internetten edindiğimiz kullanıcı yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Epson L1455 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Kullanıcı Yorumları

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan n11.com     28 Kasım 2018 Çarşamba     ✮✮✮✮✮

Bir tek İphone için uygulama yüklemeniz gerekiyor. Onun dışında on numara ürün yapmışlar.

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan epson.com.mx     08 Aralık 2018 Cumartesi     ✮✮✮

Renkli bir lazer yazıcı ile maalesef aynı kalitede değil.İşlevleri ve maliyetleri göz önüne alındığında ev tipi kullanım için uygun değil. Biraz kalın yapraklı kağıtlara yazdırmak istediğinizde sorun yaşıyorsunuz.Yazıcı kontrol menüsünün kullanımı daha basit ve kolay olabilirdi.

Daniel A.  -   Yorumu yayınlayan epson.com.mx     18 Şubat 2019 Pazartesi     ✮✮✮

 Ürünü aldığım ilk ay yaklaşık 5000 sayfa çıktı aldım. Maliyeti oldukça düşük. Sadece siyah beyaz çıktı alacaksanız, bir toner ile yaklaşık 5000 sayfa çıktı basabilirsiniz. Tek sorun, yazıcının işlevlerinin Mac'in yeni sürümlerinde çalışmaması. MacOs 10.13 ve 10.14 ile çift taraflı yazdırma yapamıyorum. Çift taraflı yazdırma yapmak için MacOs 10.11 sürümüne ihtiyacım var. Ürüne 5 yıldız vermememin tek sebebi bu.

Praxxo  -   Yorumu yayınlayan epson.com.ar     01 Ekim 2018 Pazartesi     ✮✮✮✮

Ürün güzel ama maliyeti daha düşük olabilirdi. Diğer yazıcılara kıyasla yazma hızı biraz daha yavaş. İki taraflı yazdırma seçeneğini bulabilmek için menüler arasında kısa bir gezintiye çıkmanız gerekiyor. Yazıcıdaki atık mürekkebin muhafaza edildiği bir atık kutusu var. Bu kutunun belirli bir ömrü var. Atık kutusu ucuz olmasına rağmen elde etmeniz biraz zor. Ancak baskı sırasında yaşanabilecek mürekkep kazalarını bu atık kutusu sayesinde önlemek mümkün.

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan epson.com.br     07 Şubat 2018 Çarşamba     ✮✮✮✮✮

Epson L1455 bir çok özelliği içinde barındıran oldukça hızlı işlem yapan bir yazıcıdır. Baskı hızını bir firmware güncellemesi ile arttırabilmek mümkün. Ancak bunu bilmeyenler için baskı hızı yavaş gelebilir. Cihaz gerçekten çok iyi. Tebkrikler Epson.

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan epson.com.br     01 Ekim 2019 Salı     ✮✮✮✮✮

Epson L1455 bir çok özelliği içinde barındıran bir yazıcı. Siyah beyaz baskı kalitesinin çok iyi olmasının yanında, sessiz hızlı ve kullanımı kolay renkli baskıya da sahip. Elime daha yeni ulaştığı için aylık baskı miktarı konusunda bilgi veremiyorum.

Gg86  -   Yorumu yayınlayan epson.com.ar     01 Şubat 2019 Cuma     ✮✮✮✮

Ürünü yeni aldım. Mürekkebi parlak kağıtlar için uygun değil. Parlak kağıtlara da baskı yapabilen bir yazıcı olması gerekirdi. 4 yıldız verme sebebim yazım hızının biraz düşük olması. Hızlı kopya için kağıtlar teker teker konulmalı bu da hiç pratik değil.

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan epson.com.br     19 Aralık 2017 Salı     ✮✮✮✮

Yazıcıyı yaklaşık 4 haftadır kullanıyorum. Baskı kalitesi ve hızı için söylenecek bir şey yok. Tek sıkıntı, alt bölmesinde aynı anda normalden daha ağır sadece 1 kağıdı kabul ediyor olması. Yani yazdırmak istediğim 10 adet fotoğraf kağıdım varsa bunları tek tek koymam gerekiyor. Bunun dışında oldukça hızlı ve güvenilir bir yazıcı. Ağ yapılandırması mükemmel.

İsimsiz  -   Yorumu yayınlayan epson.com.mx     16 Kasım 2018 Cuma     ✮✮

Ürünü bir kaç gün önce öneriler üzerine satın aldım. Ancak beklediğim gibi bir yazıcı değil. Baskı sırasında fazla mürekkep çıkartıyor. Fazla mürekkep yüzünden harfler bozuluyor ve mürekkep ayarını kontrol altın alamıyorum. Asetat üzerine baskı yaptığım için böyle bir sorun olduğunu söylediler. Mürekkebi çok çabuk bitirdim. Sanırım benim ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir yazıcı değil. Belki sizin kullanımınız için yeterli olabilir ancak benim için kesinlikle değil.

Licovidio  -   Yorumu yayınlayan epson.com.ar     22 Ocak 2018 Cumartesi     

Yazıcı farklı kağıt boyutları için yapılandırılabilir olmadığından işimi görmüyor. Resmi boyutlarda kağıda çift taraflı baskı yapamıyor. Aynı anda sayfanın 2 tarafı için fotokopi de çekemiyor. Buna ek olarak, baskı verirken çok fazla çizik ve leke çıkartıyor. Üründen memnun değilim iade etmeyi düşünüyorum.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *