17 Nisan 2020, 04:54 tarihinde eklendi

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Android İşletim Sistemli Cep Telefonlarında Rehber Nasıl Yedeklenir?

Gelişen teknoloji ile birlikte bir birinden farklı özelliklere sahip yeni bir cep telefonu alabilirsiniz. Tam hayalinizdeki android işletim sistemli cep telefonu aldım derken, rehberinizdeki kayıtların ortadan kaybolmasına izin vermeyin. Bu durumda sim kartınızı değiştirmeden önce rehberinizi yedeklemeyi unutmayın.

Yeni cep telefonu alan kişiler eski cep telefonundaki fotoğraf, video, belge, müzik ve rehberdeki kişileri aktarmak ister. Eski dönemde bu işlem çok zorken, şimdi gelişen teknoloji sayesinde bu işlemleri yapmak artık çok kolay.

Android cep telefonunda rehber yedekleme işlemlerini; Google yedekleme, içe-dışa aktar ve bulut sunucular sayesinde yapabilirsiniz.

Google Yedekleme Sistemini Kullanarak Android Rehber Yedekleme

Android işletim sistemli cep telefonlarında rehber yedekleme işlemini, Google yedekleme sistemini kullanarak yapabilirsiniz.

Cep telefonun ayarlar bölümü açın.

Ayarlar bölümünden hesaplar ve senkronizasyon kısmından Google hesabının üstüne tıklayın.

Karşınıza açılacak sayfada, kişiler ve rehberi seçerek yedekleme işlemini başlatın.

Diğer cep telefonunda Google hesabını açarak, yedeklediğiniz rehberi açarak tüm kişilere ulaşabilirsiniz.

İçe-Dışa Aktar Seçeneğini Kullanarak Android Rehber Yedekleme

İçe-dışa aktar seçeneğini kullanarak cep telefonunuzun rehberinde yer alan tüm kişileri dosya haline getirerek yedekleyebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan rehber bölümünü açın.

Sağ üst köşeden üç noktaya basarak, ayarlar düğmesine basın.

Karşınıza çıkacak ekranda içe-dışa aktar yazısının üstüne basın.

Bu işlemi eski cep telefonunda yaparken, dışarı aktar seçeneğini kullanın. Yedekleme işlemini başlatmadan önce cep telefonu size, sim karta ya da hafıza kartını seç diye uyarı verecektir. Siz istediğinizi seçerek işlemi başlatabilirsiniz. Yedekleme işlemi bitene kadar başka bir işlem yapmayın, bekleyin.

Yedekleme işlemini hangisine yaptıysanız sim kart ya da hafıza kartını, yeni almış olduğunuz cep telefonuna takın.

Cep telefonunuzdan rehber, ayarlar, içeri aktar yolunu takip edin. Böylece tüm kişileri yeni cep telefonunuzun rehberine yüklemiş olursunuz.

Bulut Sunucu Kullanarak Android Rehber Yedekleme

Google bulut sunucularının dışında başka bulut sunucularda bulunur. Teknoloji firmaları ve GSM operatörleri bulut sunucu hizmeti sunar.

Samsung cep telefonu kullanan kullanıcılar, Samsung Cloud bulut sunucusunu kullanarak rehberini yedekleyebilir. Ayarlar, hesaplar ve yedekleme, Samsung cloud yolunu takip ederek rehberinizi ya da diğer verilerinizi yedekleyerek güvence altına alabilirsiniz.

Yeni aldığınız Samsung cep telefonunda, Samsung cloud bilgilerini girdikten sonra, yedeklediğiniz verileri geri yükleyebilirsiniz

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *